Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekamilamichal blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
256838 odwiedzin | wpisów: 123, komentarzy: 394, obserwuje: 131
 

94. Altana...

autor: kamilamichal blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

wykonana na działce rodziców własnymi siłami w tzw. międzyczasie. Zacząłem ją składać pod koniec sierpnia. Wczoraj skończyłem obijać boki szalówką. Podłoga wykonana jest z kostek betonowych o boku dł. 15cm ułożonych na zagęszczonej podsypce cementowej. Wykorzystałem prawie 1.000 sztuk kostki (dobrze, że za nią nie płaciłem). Obrzeża betonowe wykonane samodzielnie w formach zakupionych na allegro, więc też prawie za darmo.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

W tym roku nic już nie będę w niej zmieniał, ale w przyszłym roku planuję zrobić stół i ławki, żeby można było wygodnie usiąść przy piwku i kiełbasce z grilla. Trzeba będzie też pomalować dach od spodu, bo te surowe deski bardzo psują cały efekt wizualny. No i na dach przewidziany jest gont bitumiczny.

Na zimę planuję owinąć altankę folią stretch, żeby osłonić drewno przed śniegiem.

I mała ciekawostka: taką budowę trzeba zgłaszać w Starostwie. Dopiero po 30 dniach od zgłoszenia można zacząć budowę - jeśli oczywiście ktoś tego zgłoszenia wcześniej nie zaskarży.

/mw


93. Tynki cementowo-wapienne …

autor: kamilamichal blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

mają to do siebie, że przed ich pierwszym malowaniem/gruntowaniem należy je przeszlifować papierem ściernym. Takie szlifowanie surowego tynku sprawia, że usuwa się warstwę piasku kwarcowego który pozostał na ścianie po jej tynkowaniu i zacieraniu. Ściana jest wtedy gładka a grunt głębiej wnika w jej strukturę.

W swoim domku parter już od roku mam pomalowany na gotowo. Przed malowaniem przez dwa dni razem z bratem ręcznie szlifowaliśmy papierem ściany, żeby pozbyć się z nich piachu. Nie była to praca lekka, łatwa i przyjemna.

Teraz przyszedł czas, żeby wkroczyć na piętro. Nauczony doświadczeniem zrezygnowałem jednak z ręcznego szlifowania ścian i poprosiłem sąsiada o pomoc. Sąsiad ma urządzenie potocznie zwane „żyrafą”, które sprawdziło się w tej sytuacji idealnie.

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Po 2 godzinach piętro było przytarte i gotowe do gruntowania. Bez tej maszyny tarcie ścian zajęło by mi cały dzień.

 

/mw


92. Kuchnia - efekt dzisiejszej pracy...

autor: kamilamichal blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zdjęcia kuchni po dzisiejszym montażu. Blat będzie w piątek albo w sobotę - też brązowy. Powoli kuchnia nabiera kształtu. Zastanawiamy się teraz jaki kolor szkła dać na ścianę między szafkami. Nie chcemy, żeby ten kolor zlał się z szafkami (odpada więc kolor brązowy i waniliowy). Chcemy wprowadzić trochę "życia" do tej kuchni. Może oliwka, turkus albo pomarańcz??. Kolor szkła będzie miał wpływ na dobór dodatków/gadżetów do kuchni. MOŻE COŚ DORADZICIE???

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

 

W weekend dodam zdjęcia gotowej kuchni (jeśli oczywiście blat dojedzie ;-)).

 

/mw


91. Panowie od kuchni ...

autor: kamilamichal blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

mieli być na początku listopada a będą w połowie listopada. Przynajmniej tak wynika z ich ostatnich zapewnień. Czekamy cierpliwie.

Udało mi się też zamontować parapety zewnętrzne (został tylko jeden parapecik w oknie od kotłowni). Wybraliśmy stalowe w kolorze okien. Udało się prawie idealnie dobrać kolor powłoki.

Zastanawiamy się też intensywnie nad wyborem paneli na podłogę, żeby się wyrobić przed końcem roku. Przez chwilę chodziło mi po głowie nawet kupno deski barlineckiej. Decyzja jednak zapadła i będą panele (tańsze, trwalsze, twardsza powłoka a nie lakier).

mw


 
Pow. użytkowa: 83.9 m²
Pow. użytkowa: 93.8 m²
Pow. użytkowa: 134.5 m²
Pow. użytkowa: 119.2 m²