Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekamilamichal blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
256839 odwiedzin | wpisów: 123, komentarzy: 394, obserwuje: 131
 

87. Chłopak na medal....

autor: kamilamichal blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W minioną niedzielę 24.03.2013r. byłem jedną z 10142 osób startujących i jedną z 10074 osób wbiegających na metę 8. półmaratonu warszawskiego. Co prawda biegu nie wygrałem ale na medal zasłużyłem wink.

 

blog budowlany - mojabudowa.pl


86. Nawiązując do mojego wpisu numer 72...

autor: kamilamichal blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

informuję że wszystkie warunki zostały spełnione i w dniu dzisiejszym moja żona złożyła w Inspektoracie Nadzoru Budownictwa zawiadomienie o zakończeniu budowy wraz z załącznikami. Teraz w ciągu najbliższych 21 dni okaże się czy zawiadomienie będzie skuteczne.


85. Montaż drzwi wewnętrznych z ościeżnicą - cz.II

autor: kamilamichal blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Montaż ościeżnicy w ścianie

Po skręceniu ościeżnicy i wyschnięciu kleju możemy przystąpić do jej montażu w otworze drzwiowym. Najpierw „na sucho” sprawdzamy czy wszystko pasuje i czy ościeżnica się mieści w otworze. Ja po takim sprawdzeniu wyjmowałem ościeżnicę i smarowałem jej podstawę bezbarwnym silikonem (robiłem to aby uniknąć dostawania się wilgoci pod ościeżnicę) i po tym ponownie wstawiałem ją w otwór drzwiowy.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Tak wstawioną ościeżnicę klinujemy aby się nie przesuwała i sprawdzamy wszystkie piony i poziomy oraz wstawiamy na wysokości zawiasów trzy listewki (docięte wcześniej na odpowiednią długość dopasowaną do szerokości otworu drzwiowego) spełniające rolę rozpórki w kolejności: najpierw na wysokości dolnego zawiasu, potem górnego i na końcu na wysokości środkowego zawiasu drzwiowego.

Aby nie zarysować wnętrza ościeżnicy amortyzujemy miejsce styku listewki z ościeżnicą tekturą (najlepiej pozostałą z pudełka po ościeżnicy). Następnie pomiędzy ościeżnicę a mur (ścianę), na wysokości listewki rozporowej, wkładamy klin lub dwa kliny. Ilość klinów zależy od szerokości szpary. Ościeżnica powinna być umieszczona tak, aby szpary z obu stron miały podobną szerokość.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Gdy zaklinowaliśmy sztywno ościeżnicę rozpórkami, kolejne kliny wbijamy w górnych narożach drzwi aby docisnęły ościeżnicę posmarowaną silikonem do posadzki. Po takim usztywnieniu ościeżnicy bierzemy poziomicę i przykładamy ją od środka ościeżnicy w pionie. Poziomica musi wskazywać idealny pion. Aby poprawić ułożenie ościeżnicy możemy dociskać (np. delikatnie dobijać młotkiem) górne kliny. Dolne kliny powinny pozostać bez zmian.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wypełnienie szpary pomiędzy murem a ościeżnicą pianką poliuretanową

Po ustawieniu ościeżnicy możemy przystąpić do piankowania. Przed samym wypełnieniem szpar pianką należy raz jeszcze sprawdzić pion poziomicą. Należy także taśmą malarską okleić ościeżnicę, aby nie pobrudziła się podczas piankowania. Tak przygotowaną ościeżnicę otaczamy pianką, wypełniając nią przestrzeń pomiędzy ościeżnicą a murem (ścianą).

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Tak ustawioną ościeżnicę zostawiamy do wyschnięcia pianki.

 

CDN...


 
Pow. użytkowa: 117.5 m²
Pow. użytkowa: 107.1 m²
Pow. użytkowa: 150.6 m²
Pow. użytkowa: 119.5 m²