Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekamilamichal blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
256838 odwiedzin | wpisów: 123, komentarzy: 394, obserwuje: 131

40. SSO zakończone

autor: kamilamichal blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dawno nie pisałem, więc streszczę w kilku zdaniach to, co  działo się na budowie przez ostatni miesiąc:

Tak więc wszystko poszło zgodnie z planem. Przed atakiem zimy dekarze przykryli dach i zmontowali okna dachowe. Obrobili także kominy. Z efektu ich pracy jestem zadowolony.

Przez ostatnich kilka wolnych sobót udało mi się pozabijać wszystkie otwory ścienne. Wykorzystałem do tego materiały, które pozostały z budowy (deski szalunkowe i folia po paletach z pustakami). Trochę przy tym zmarzłem, bo zima ostro dawała się we znaki. Ważne że nie odbiło się to negatywnie na moim zdrowiu...

Ale wracając do SSO. Koszt tego stanu u mnie, to kwota ok. 100.000 (czyli zgodnie z planem). Obecnie mogę nawet powiedzieć, że jest to stan surowy zamknięty, bo okna już zapłacone (co prawda tylko 80% kwoty) i fabryka je produkuje. Muszą tylko poczekać na zamontowanie. Montaż zaplanowałem na koniec lutego bądź początek marca - jeśli tylko pogoda będzie łaskawa. Do tego czasu w środku wykonam elektryczną instalację podtynkową i hydraulikę. Elektryk ma zacząć działać już w poniedziałek po świętach i przy mojej pomocy powiedział, że zejdzie mu się 3 dni. Towar już jest zakupiony.

Po nowym roku do akcji wkroczy hydraulik. Nie wiem jeszcze, ile czasu on będzie potrzebował na zrobienie instalacji. Ale do marca na pewno się wyrobiblog budowlany - mojabudowa.pl. W marcu bądź w kwietniu (po zamontowaniu okien i drzwi) zaplanowałem pracę tynkarzy. Mam nadzieję, że te terminy będą do zrealizowania. Po cichu z żoną liczymy, że za rok święta Bożego Narodzenia spędzimy już we własnym domu.

Pozdrawiam i życzę wszystkim blogowiczom wesołych, zdrowych i spokojnych świąt.

Michał.


Pow. użytkowa: 141.7 m²
Pow. użytkowa: 115.4 m²
Pow. użytkowa: 134.1 m²
Pow. użytkowa: 85.9 m²